Укр
  • БІЗНЕСУ
  • ПРИВАТНИМ ОСОБАМ
  • ПРО БАНК
  • ВІДДІЛЕННЯ та БАНКОМАТИ
  • ПАРТНЕРАМ
  • Private Banking
  • Цифрові проєкти та партнери
ConcordBank виявив шахраїв, які збирали кошти «на допомогу ЗСУ»

ConcordBank, проводячи фінансовий моніторинг операцій клієнтів у межах законодавства, виявив ознаки шахрайських дій за операціями одного із клієнтів, яким виявився чоловік із смт Кам'янське, 2000 р. н., псевдоактивіст і людина із ознаками кримінального нахилу дій. Рахунок у банку ним було відкрито за кілька днів до виявлення банком шахрайських дій. 

Шахрай збирав кошти «на допомогу ЗСУ» під виглядом «сприяння Дніпровської обласної воєнної адміністрації». 

ConcordBank здійснив внутрішнє розслідування, рахунок шахрая було заблоковано та того ж дня вчинено необхідні дії для передачі матеріалів до правоохоронних органів. 

Згідно з попередніми даними розслідування, шахрай зміг заволодіти сумою, яка не перевищувала 50 тис. грн, і встиг ввести в оману лише одну компанію, після чого рахунок у банку було заблоковано згідно із чинним законодавством, а кошти обсягом 30 тис. грн заблоковано.  

За цілковитого сприяння ConcordBank правоохоронним органам і Дніпровській обласній воєнній адміністрації зловмисники були затримані та дають свідчення. 

Банк категорично засуджує подібні шахрайські дії та негайно реагує на них. Якщо банк виявляє ознаки таких дій, оперативно ініціює внутрішнє розслідування, за подібними рахунками зупиняються всі операції та готуються звернення до правоохоронних органів. 

Щоб кошти, які були спрямовані на підтримку армії від юридичної особи та потрапили до рук зловмисника, дійшли таки до адресата, співробітники банку зібрали необхідну суму та переказали її до фонду допомоги армії.

Загалом ConcordBank, починаючи з 24 лютого, надав допомоги армії на офіційний рахунок НБУ та до благодійних фондів на загальну суму понад 62 млн грн.

ConcordBank наголошує, що діє в межах чинного законодавства, здійснює моніторинг операцій за рахунками клієнтів відповідно до вимог НБУ. Банк отримує запити від правоохоронних органів і завжди надає всю інформацію в межах правового поля. У цьому разі ConcordBank активно співпрацює з відповідними органами правопорядку, представниками Дніпровської обласної воєнної адміністрації.

У цей непростий для нашої держави час, на жаль, залишаються громадяни, які прагнуть збагатитися за рахунок інших у незаконний спосіб і скомпрометувати керівництво області.

Також слід зазначити, що намагання деяких ЗМІ поширити неперевірену інформацію в період воєнної агресії з боку росії також мають ознаки спроби дестабілізації ситуації в нашому регіоні, так і, можливо, такі ЗМІ співпрацюють з колаборантами. За поширення свідомо неправдивої інформації, яка може призвести до втрати ділової репутації, передбачена відповідальність відповідно до чинного законодавства.

Поділитися в соціальних мережах